Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Časté dotazy » Ostatní dotazy k ZOZ » dotaz - lhůta pro vykonání ZOZ

dotaz - lhůta pro vykonání ZOZ

dotaz
Dobrý den,mám velkou prosičku.Chtěla bych se zeptat, do jakého termínu musím mít splněnou zkoušku ZOZ. Nastoupila jsem v polovině února a to pouze za nemoc a od srpna mám smlouvu za mateřskou. Běží mi termín 1,5 roku složit ZOZ již od února nebo tento termín lze brát až od srpna a je opravdu nutné tuto zkoušku skládat když nemám jistotu, zda zůstanu na danném místě až se vrátí paní z mateřské? Pracuji jako referentka školství a zde je státní správa, ale i samospráva. Ještě mám jeden dotaz, pokud budu muset ZOZ absolvovat, chtěla jsem dojíždět na školení do Prahy a poté tam dělat i zkoušky, ale bylo mi řečeno, že musím pouze do Benešova a ještě se tam i na týden ubytovat.
Předem moc děkuji za odpověď.
Odpovědět
Odpověď pro paní Dagmar část I
Dobrý den. Ověření zvláštní odborné způsobilosti se řídí zákonem č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků. V §21 tohoto zákona je uvedeno, že zkouška k ověření zvláštní odborné způsobilosti by měla být vykonána do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru k územnímu samosprávnímu celku, nebo ode dne, kdy úředník začal vykonávat činnost, pro jejíž výkon je prokázání zvláštní odborné způsobilosti předpokladem. Dále je zde v odstavci 5 uvedeno, že územní samosprávný celek je povinen přihlásit úředníka k vykonání zkoušky do 6 měsíců od vzniku pracovního poměru úředníka, nebo do 3 měsíců ode dne, kdy úředník začal vykonávat příslušnou správní činnost. Z § 28 (Počítání lhůt) vyplývá, že ukončení pracovního poměru a jeho opětovné uzavření nemá za následek nový běh lhůt. Znamená to tedy, že lhůta pro složení zkoušky ZOZ Vám běží již od února (v případě, že vykonáváte činnost, pro kterou je prokázání ZOZ požadováno). V případě dalších nejasností v této věci doporučujeme obrátit se na Odbor dozoru a kontroly Ministerstva vnitra, do jehož gesce tyto záležitosti spadají.
Odpovědět
Odpověď pro paní Dagmar část II
Co se týká ověření ZOZ, prezenční kurzy přípravy k ověření zvláštní odborné způsobilosti Institut pro místní správu Praha realizuje skutečně výhradně ve svém vzdělávacím středisku v Benešově, kde nabízí možnost ubytování a stravování. Lze však také dohodnout docházkovou formu účasti na těchto kurzech. Pro přípravu na obecnou část zkoušky ZOZ Vám můžeme nabídnout eLearningový program.
Odpovědět

Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.
Povolené formátování:
[b] a [/b] - tučný text
[i] a [/i] - kurzíva
[u] a [/u] - podtržení
[url] a [/url] nebo [url=]popis odkazu[/url] - hypertextový odkaz
[quote] a [/quote] - citace (většinou z předchozího příspěvku)
[code] a [/code] - neproporcionální písmo

Sečtěte a zaokrouhlete (39.0 + 14.9) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zpět na seznam témat

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (36.4 + 34.1) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru