Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Časté dotazy » Ostatní dotazy k ZOZ » ZOZ

ZOZ

ZOZ
Dobrý den,připravuji se na zkoušky z ZOZ. Jsme malý úřad nevykonávám žádnou odbornost, jen administrativu a pokud složím zkoušky tak správní řízení. Nedělám ani účetnictví.Musím v tomto případě dělat i zkoušku z odborné části? Přihlásila jsem se na evidenci obyvatel, ale ani tu nebudu vykonávat a ani s ní nepříjdu do styku.Děkuji za odpověď. Miroslava Husáková
Odpovědět
odpověď pro paní Miroslavu Husákovou
Dobrý den, zkouška k ověření zvláštní odborné způsobilosti má dvě části – obecnou a zvláštní. Pokud nemáte uznanou rovnocennost vzdělání a vykonáváte některou (některé) ze 30 správních činností vyjmenovaných ve vyhlášce č. 512/2002 Sb., musíte vykonat zkoušku jak z obecné, tak ze zvláštní části ZOZ. Je zcela v kompetenci Vašeho nadřízeného – vedoucího Vašeho úřadu (tajemníka nebo starosty), na kterou ze zvláštních částí ZOZ Vás přihlásí. Při svém rozhodnutí by měl Váš nadřízený vycházet z Vaší pracovní náplně (např. jakou oblast správního řízení budete vykonávat) a tu porovnat s obsahem jednotlivých správních činností. Tyto obsahy jsou dány jednak vyhláškou č. 512/2002 Sb., jednak soubory zkušebních otázek pro zvláštní části ZOZ (viz http://www.institutpraha.cz/zoz-zvlastni-cast).
Odpovědět
pokračování odpovědi
Pokud vykonáváte dvě nebo více správních činností vyjmenovaných ve vyhlášce č. 512/2002 Sb. a ve Vaší obci nejsou zřízeny alespoň 2 odbory obecního úřadu nebo není zřízen pověřený obecní úřad, musíte prokázat zvláštní odbornou způsobilost pro jednu správní činnost. Tu určí vedoucí Vašeho úřadu. Pokud vykonáváte dvě nebo více správních činností vyjmenovaných ve vyhlášce č. 512/2002 Sb. a ve Vaší obci jsou zřízeny alespoň 2 odbory obecního úřadu nebo je zřízen pověřený obecní úřad, musíte prokázat zvláštní odbornou způsobilost pro každou vykonávanou správní činnost. U druhého a dalších ověření se zkouška vykonává pouze ze zvláštní části.
Odpovědět

Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.
Povolené formátování:
[b] a [/b] - tučný text
[i] a [/i] - kurzíva
[u] a [/u] - podtržení
[url] a [/url] nebo [url=]popis odkazu[/url] - hypertextový odkaz
[quote] a [/quote] - citace (většinou z předchozího příspěvku)
[code] a [/code] - neproporcionální písmo

Sečtěte a zaokrouhlete (3.0 + 14.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zpět na seznam témat

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (28.8 + 23.2) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru