Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Časté dotazy » Příprava na zkoušku ZOZ » Příprava na ZOZ pouze v rámci samostudia (bez absolvování přípravy u vzdělávací instituce)

Příprava na ZOZ pouze v rámci samostudia (bez absolvování přípravy u vzdělávací instituce)

Příprava na ZOZ pouze v rámci samostudia (bez absolvování přípravy u vzdělávací instituce)
Dobrý den,

Můj dotaz směřuje k přípravě na ZOZ.
Je možné podat přihlášku jen na samotnou zkoušku bez absolvování samotné přípravy u vzdělávací instituce?
Vím, že přípravu si mohu zajistit u jakékoli akreditované vzdělávací instituce, pokud ji má v nabídce (viz i vaše odpověď na dotaz https://www.institutpraha.cz/caste-dotazy/priprava-na-zkousku-zoz/zoz-103/), popřípadě se můžu připravovat individuálně.
Nicméně jde mi o to, že jsem zatím nenašla jinou vzdělávací instituci, která by přípravu na ZOZ měla v nabídce. A ráda bych zvolila přípravu na zkouškou formou samostudia.
Ale dle ustanovení § 18 odst. 1 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, je úředník povinen prohlubovat si kvalifikaci účastí na vstupním vzdělávání, průběžném vzdělávání, a přípravě a ověření zvláštní odborné způsobilosti.
Jde mi tedy o to, jestli bych případným nepřihlášením se na přípravu u vzdělávací instituce a samostudiem neporušila daný zákon, když je přímo stanoveno, že úředník je povinen prohlubovat si kvalifikace účastí na přípravě.
Zaměstnavatel v této věci položil dotaz na Ministerstvo vnitra, kde mu bylo (pouze telefonicky) potvrzeno, že přípravu není nutné absolvovat u vzdělávací instituce, nicméně písemně tuto odpověď nemá (a i když se podá dotaz písemně, bylo řečeno, že odpověď bude následovat v rámci týdnů). Vzhledem k tomu, že teď tedy nemáme jednoznačně potvrzeno, jestli je nebo není možné podat přihlášku jen na samotnou zkoušku bez přípravy u vzdělávací instituce a zaměstnavatel je povinen mě v dohledné době přihlásit ke zkoušce, pokládám tedy tento dotaz s dovolením i Vám.
Pokud bych totiž vycházela z § 21 výše uvedeného zákona, tak dle něj se zvláštní odborná způsobilost ověřuje zkouškou. A ani ve vyhlášce 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti úředníků, není příprava řešena.
Je tedy možné přihlásit se jen na samotnou ZOZ a přípravu řešit pouze formou samostudia? Nebo je příprava u vzdělávací instituce nutnou podmínkou ke složení zkoušky?

Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět
Příprava na ZOZ pouze v rámci samostudia (bez absolvování přípravy u vzdělávací instituce)
Dobrý den, Institut není oprávněn poskytovat výklad k zákonu č. 312/2002 Sb. Zákon je v kompetenci MV ČR. Doporučuji žádat písemné stanovisko MV.
Odpovědět

Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.
Povolené formátování:
[b] a [/b] - tučný text
[i] a [/i] - kurzíva
[u] a [/u] - podtržení
[url] a [/url] nebo [url=]popis odkazu[/url] - hypertextový odkaz
[quote] a [/quote] - citace (většinou z předchozího příspěvku)
[code] a [/code] - neproporcionální písmo

Sečtěte a zaokrouhlete (3.2 + 42.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zpět na seznam témat

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (18.5 + 13.2) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru