Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Kurzy » Prodej skript » Skripta » Základní charakteristika státní správy

Základní charakteristika státní správy

Naše cena s DPH:
129 Kč včetně DPH

Popis

Mgr. Jan Břeň

Základní charakteristika STÁTNÍ správy

 

Komplexní publikace zpracovaná primárně pro potřeby státních zaměstnanců, kteří se připravují na obecnou část úřednické zkoušky. Své uplatnění však najde u kohokoliv, kdo se zajímá o organizaci a činnost veřejné správy v České republice. Publikace se totiž nezaměřuje úzce pouze na státní správu. V omezeném rozsahu se věnuje také otázkám obecnějším, přesahujícím rámec státní správy. „Přidaná hodnota“ publikace spočívá v uvedení státní správy do širších souvislostí. Nepochybně může sloužit také jako pomůcka pro přípravu úředníků územních samosprávných celků na obecnou část zkoušky zvláštní odborné způsobilosti. Platí to tím spíše, že ani v pojednání o státní správě se logicky nelze vyhnout pozici obcí a krajů, neboť i jejich orgány se na základě zákona podílejí na výkonu státní správy.

 

Studijní text obsahuje přehledný a systematický výklad všech tematických okruhů a příslušných právních předpisů obsažených ve zkušebních otázkách obecné části úřednické zkoušky. Autor usiloval o uspořádání složité problematiky státní správy do určitých logických skupin v rámci jednotlivých kapitol. Postupně se v nich věnuje těmto oblastem: 1) organizace a činnost veřejné správy, 2) práva, povinnosti a pravidla etiky státního zaměstnance, 3) právní předpisy obecně dopadající na činnost státní správy, 4) právo Evropské unie.

 

Autor používá srozumitelný jazyk bez přemíry odborných výrazů, zaručující pochopení textu i ze strany osob bez právnického vzdělání (aniž by tím utrpěla odborná úroveň publikace). Pro větší názornost účelně využívá schémata nebo přehledové tabulky. Rychlejší orientaci v textu usnadňují čtenářům piktogramy.


Vlastnosti

Autor Mgr. Jan Břeň
Rok vydání 2017
Odkaz více informací

Zpět na kategorii

Prodej skript

Skripta nejsou určena k dalšímu prodeji a distribuci

Skripta nejsou určena zprostředkovatelským subjektům za účelem jejich dalšího prodeje a distribuce. Institut pro veřejnou správu Praha je výhradním prodejním a distribučním místem níže uvedených skript za prodejní ceny a neodpovídá za ceny těchto skript při případné nabídce a prodeji jinými subjekty.

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (2.2 + 42.7) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru