Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Konference s mezinárodní účastí eSvět: Quo vadis elektronizace veřejné správy? skončila úspěchem

Konference s mezinárodní účastí eSvět: Quo vadis elektronizace veřejné správy? skončila úspěchem

16. 10. 2009

Mezinárodní konference eSvět: Quo vadis elektronizace veřejné správy? pořádaná pod záštitou ministra vnitra skončila úspěchem.

Ve čtvrtek 15. 10. 2009 skončila konference pořádaná Institutem pro místní správu Praha, nazvaná eSvět: Quo vadis elektronizace veřejné správy?

 

Otevření konference na aktuální téma se zúčastnila, a tím vyjádřila elektronizaci veřejné správy svou podporu, řada významných osobností v čele s ministrem vnitra Martinem Pecinou. Mezi hosty, kteří přišli konferenci popřát úspěch, byli náměstek ministra vnitra RNDr. Richard Nouza, starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka nebo ředitel Služby cizinecké policie Plk. Mgr. Vladislav Husák.

 

Ve svém projevu se ministr Pecina zmínil o vysoce aktuálním tématu datových schránek a vyjádřil přesvědčení, že úkoly spojené s jejich zaváděním se podaří splnit. Dále ocenil dosavadní práci Institutu pro místní správu Praha a nastínil své představy o jeho dalším rozvoji.

Na konferenci zaznělo na čtyři desítky příspěvků ve dvou odborných sekcích a poslechlo si je více než 150 lidí.

 

Odborný program konference se setkal s velkým ohlasem účastníků, protože odrážel jejich skutečné informační potřeby. V auditoriu zasedli zástupci ústředních orgánů státní správy, územních samosprávných celků, nevládních organizací, občanských sdružení i podnikatelské sféry. Každý měl možnost si v sekcích najít informace, které skutečně potřeboval. Účastníci zejména ocenili možnost setkat se s vedoucími osobnostmi projektu zavádění elektronizace veřejné správy. S velkou pozorností se setkal např. příspěvek poslance Ing. Jaroslava Krupky na téma legislativa eGovernmentu, nebo ředitele odboru správních činností MV ČR JUDr. Zdeňka Němce o elektronických osobních dokladech.

Odbornou část doplnil kulturní program, který poskytnul účastníkům možnost navázat neformální kontakty a prodiskutovat nové poznatky.

  


Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (38.3 + 33.2) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru