Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Nová publikace Základní charakteristika státní správy v prodeji

Nová publikace Základní charakteristika státní správy v prodeji

Institut právě vydává novou publikaci Základní charakteristika státní správy autora Mgr. Jana Břeně.

Mgr. Jan Břeň

Základní charakteristika státní správy

 

Komplexní publikace zpracovaná primárně pro potřeby státních zaměstnanců, kteří se připravují na obecnou část úřednické zkoušky. Své uplatnění však najde u kohokoliv, kdo se zajímá o organizaci a činnost veřejné správy v České republice. Publikace se totiž nezaměřuje úzce pouze na státní správu. V omezeném rozsahu se věnuje také otázkám obecnějším, přesahujícím rámec státní správy. „Přidaná hodnota“ publikace spočívá v uvedení státní správy do širších souvislostí. Nepochybně může sloužit také jako pomůcka pro přípravu úředníků územních samosprávných celků na obecnou část zkoušky zvláštní odborné způsobilosti. Platí to tím spíše, že ani v pojednání o státní správě se logicky nelze vyhnout pozici obcí a krajů, neboť i jejich orgány se na základě zákona podílejí na výkonu státní správy.

 

Studijní text obsahuje přehledný a systematický výklad všech tematických okruhů a příslušných právních předpisů obsažených ve zkušebních otázkách obecné části úřednické zkoušky. Autor usiloval o uspořádání složité problematiky státní správy do určitých logických skupin v rámci jednotlivých kapitol. Postupně se v nich věnuje těmto oblastem: 1) organizace a činnost veřejné správy, 2) práva, povinnosti a pravidla etiky státního zaměstnance, 3) právní předpisy obecně dopadající na činnost státní správy, 4) právo Evropské unie.

 

Autor používá srozumitelný jazyk bez přemíry odborných výrazů, zaručující pochopení textu i ze strany osob bez právnického vzdělání (aniž by tím utrpěla odborná úroveň publikace). Pro větší názornost účelně využívá schémata nebo přehledové tabulky. Rychlejší orientaci v textu usnadňují čtenářům piktogramy.

Skripta můžete zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu www.institutpraha.cz/kurzy/prodej-skript/skripta/ nebo kontaktujte přímo paní Evu Ziglerovou (eMail:skripta@institutpraha.cz; tel.: +420 224 241 281), případně lze skripta rovněž zakoupit ve vzdělávacím středisku Institutu v Benešově.


Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (8.5 + 44.6) *

 


 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru