+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Zasedání DISPA ve znamení vzdělávání založeného na důkazech

Zasedání DISPA ve znamení vzdělávání založeného na důkazech

V polovině dubna 2024 se představitelé Institutu pro veřejnou správu Praha zúčastnili zasedání ředitelů institutů a škol veřejné správy unijních i mimounijních států DISPA.

         

Třídenní zasedání se konalo v Bruselu v rámci belgického předsednictví v Radě EU.

Program prvního dne probíhal v European School of Administration, kde byly prezentovány projektové aktivity ke vzděláváním úředníků v EU, implementační plán ComPAct a diskutovala se problematika výběru pracovníků pro Evropský úřad.

Dalším dnem navazovalo zasedání DISPA stěžejním tématem vzdělávání založeného na důkazech. Od představení nedávno schválené Gentské deklarace jako souboru opatření pro účinné čelení výzvám ve veřejné správě přes vymezení pojmů a rozdílu mezi fakty založenými na důkazech a podloženými důkazy se příspěvkem o faktech a mýtech při učení v dospělosti přešlo i k ilustraci z neuropsychologického pohledu.

Pořádající organizace Federal Public Service Policy & Support (BOSA) část programu po oba dny rozdělila na workshopy, které přinesly zajímavou diskuzi o různých aspektech vzdělávání ve veřejné správě založených na důkazech. V této části také vystoupil zástupce Institut pro veřejnou správu Praha  s příspěvkem o spolupráci s akademickým sektorem.

Během zasedání své příspěvky prezentovaly i zástupkyně Evropské komise. Týkaly se zejména rozvíjení dovedností, posílení jednotlivců a jejich propojení s potřebami trhu práce a dále pak také důležitosti mikrocertifikátů jako cíleného, flexibilního vzdělávání přizpůsobeného pracovním a životním potřebám úředníků. Tematický úvod k příštímu zasedání DISPA v Maďarsku předznamenali představitelé z Jižní Koreje a pořadatelské instituce svými příspěvky na téma umělé inteligence.
 


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (20.9 + 45.6) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru