Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Vzdělávání eGovernmentových dovedností

Vzdělávání eGovernmentových dovedností

12. 5. 2009

Kraje a obce s rozšířenou působností postupně zahajují vzdělávání eGovernmentových dovedností.

Významnou součástí Strategie implementace eGovernmentu v území je vzdělávání eGovernmentových dovedností. V krajích a většině obcí s rozšířenou působností již vznikla eGON centra a postupně zahajují svou činnost v oblasti vzdělávání. Odpovědnou osobou za organizaci vzdělávání jsou manažeři vzdělávání eGON centra. Do vzdělávání eGovernmentových dovedností se zapojily i některé obce, které eGON centra zřizovat nebudou, ale do systému vzdělávání se zapojit chtějí.
Vzdělávání eGovernmentových dovedností v eGON centrech je postaveno na využívání řídícího systému pro elektronické vzdělávání (LMS) ELEV, který pro centra vyvíjí a zpřístupňuje Institut pro místní správu Praha. ELEV manažerům umožňuje administraci eLearningových i prezenčních kurzů. Každé eGON centrum má svou vlastní aplikaci ELEVa s webovou stránkou určenou pro studenty. Na této stránce se studující ze spádové oblasti daného eGON centra mohou přihlašovat ke studiu vyplněním online přihlášky. Po schválení přihlášky manažerem vzdělávání jsou zařazeni do vybraného kurzu.
K 1. 5. 2009 bylo LMS ELEV vybaveno 207 eGON center a obcí, které se ke vzdělávání přihlásily, řada z nich již zahájila vzdělávání v území. Zájemci o studium se mohou informovat na stránkách příslušného eGON centra nebo přímo u manažera vzdělávání.

Seznam eGON center na krajích a v obcích s rozšířenou působností

Projekt je finančně podporován z OP LZZ.


Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat novinky z Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (25.9 + 45.9) *

 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru