+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » VS Benešov » Volnočasové aktivity » Výstavy obrazů » Ing. Jiří Hájek

Ing. Jiří Hájek

Ing. Jiří Hájek
 
Pochází ze Slavičína, městečka v jihovýchodním cípu Valašska. Narodil se v roce 1955 ve Zlíně. Po vystudování Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT zůstal v Praze, kde v současné době pracuje v oboru IT.
Fotografování se jako koníčku věnuje od mládí.  Až do roku 2007 fotografoval na film, poslední dva roky používá jen digitální techniku. Převážná většina fotografií z posledních let vznikla při cykloturistických zájezdech po Česku i Evropě. Mezi nejzajímavější místa, která navštívil, patří Indie a právě z putování touto zemí vznikl soubor fotografií, který mají návštěvníci vzdělávacího střediska Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově možnost zhlédnout. Na této výstavě má stejný fotografický podíl i jeho dcera Kateřina.
 
 
Kateřina Sochová
 
Narodila se v roce 1979 v Praze, kde také v současné době žije. Po dokončení studia na Fakultě potravinářské a biochemické technologie na VŠCHT Praha pracovala tři roky v oboru analýzy potravin ve Švýcarsku. Zde také vytvořila většinu svých krajinářských fotografií, z těch nejlepších vznikl ve spolupráci s manželem Petrem Sochou kalendář Švýcarsko 2010. Jejím velkým koníčkem jsou panoramata a lyžařské fotografie, kterými zásobuje především lyžařský magazín SNOW a webový portál freeskiing.cz.
Další fotografie vznikly na zahraničních cestách po Islandu, Argentině, Mexiku, Libanonu. Nejpozoruhodnější z cest byla ale určitě ta indická, jejíž atmosféru přibližuje návštěvníkům právě  probíhající výstava.

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (4.7 + 16.1) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru