+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Středisko Benešov » Pro studenty

Pro studenty

Provozní opatření proti onemocnění COVID – 19

Klienty upozorňujeme, že povinné nošení roušky či jinak zakrytých úst a nosu je třeba dodržovat zejména v závislosti na obecně platných vydaných opatřeních pro daný region nebo celou ČR.

Použijte roušku vždy při kontaktu s další osobou nebo osobami, který probíhá v menší vzdálenosti, než jsou 2 metry. Dále také v místech, kde dochází ke shlukování osob.

Každý klient je povinen podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti, které není starší než 1 den. Podpis čestného prohlášení je podmínkou pro účast na vzdělávací akci.

Z provozních pravidel objektu je klient povinen zejména:

 • Nosit roušku nebo jinak zakrytá ústa a nos ve všech prostorách Institutu.
 • Dodržovat bezpečný odstup min 1.5 m, umožňuje-li to situace. Ve frontách na stravování dodržuje 2 m rozestupy.
 • Vyhazovat použité roušky do vyčleněných označených uzavíratelných nádob.
 • V den odjezdu opustit pokoj do 8:00 hod.

Další informace:

 • Při příjezdu do Vzdělávacího střediska Benešov bude klientům, z preventivních důvodů, měřena teplota bezkontaktním teploměrem.
 • V případě naměření zvýšené teploty nad 37,5 °C včetně, i při druhém měření, NEBUDE klientovi umožněn pobyt ve vzdělávacím středisku (bude mu zamezen vstup do areálu).
 • Bude prováděn průběžný úklid včetně dezinfekce společných prostor.
 • Úklid pokojů pro další turnus bude prováděn s použitím virucidních dezinfekčních prostředků.
 • Výdej všech jídel bude prováděn personálem.
 • Po každé skupině klientů v jídelně bude prováděn úklid a mytí stolů.
 • U vstupu do učeben a zkouškových místností bude k dispozici desinfekční prostředek.

Příjezd

Vzdělávací středisko Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově je vzdálené přibližně 1,5 km od vlakového a autobusového nádraží.

Z autobusového nádraží je možno jet taxislužbou (stanoviště TAXI je před vlakovým nádražím, které je proti autobusovému nádraží), MHD ke Vzdělávacímu středisku nezajíždí. Kontakty na taxislužby.

Po příjezdu do vzdělávacího střediska se účastník přihlásí na recepci, předloží občanský průkaz a doklad o provedení platby. Zde mu bude vydána magnetická karta, která slouží jednak jako klíč k pokoji a k odebrání stravy. Magnetická karta by se neměla nosit poblíž mobilních telefonů. Pokud přestane fungovat, pracovnice recepce ji na požádání znovu aktivuje.

Parkování

Středisko má vlastní parkoviště s kapacitou cca 100 parkovacích míst.


Průběh výuky

Výuka probíhá ve dvou blocích, dopoledním a odpoledním. U některých kurzů je zařazena podvečerní výuka. Ve vstupní hale jsou na světelných tabulích uveřejněny informace o probíhající vzdělávacích akcích.

Učebny jsou vybaveny moderní technikou a klimatizací.

Čas výuky

Začátek výuky: podle konkrétní vzdělávací akce.

Čas výuky u příprav na ověření zvláštní odborné způsobilosti a časový rozvrh zkoušek je zasílán spolu se souborem zkušebních otázek jakou součást Sdělení dne, místa a času konání zkoušky.

Přehled začátků příprav ZOZ - viz box NEPŘEHLÉDNĚTE - vlevo


Ubytování

Je zajištěno převážně ve 2-3 lůžkových pokojích. Ubytování v samostatném pokoji je možné pouze v případě volné ubytovací kapacity. Vzdělávací středisko Benešov zajistí i jiné požadavky, např. ubytování v bezbariérovém pokoji nebo v apartmánu, ubytování s konkrétním jiným účastníkem vzdělávacích akcí pořádaných Institutem apod.

Mimořádné požadavky by měly být uvedeny už v přihlášce.

Doplatek za nadstandardní ubytovací požadavek zaplatí každý účastník přímo v Benešově. Úhradu lze provést v hotovosti nebo platební kartou.


Stravování

Při příjezdu v pondělí má každý účastník automaticky objednán oběd i večeři s možností výběru dle jídelního lístku. Při příjezdu ve středu má automaticky objednán oběd č. 1. Po obdržení magnetické karty si každý účastník navolí stravu do konce pobytu. Volba stravy se provádí pomocí dotykového zařízení, které je naproti recepci ve vstupní hale. Účastník si, vybere z nabídky stravy obědy a večeře (výběr ze 3 jídel), snídaně jsou vždy servírované v kontinentálním stylu. Objednávku je nutné učinit na celou dobu pobytu. Neučiní-li tak účastník, bude mu po dobu pobytu objednáno první jídlo uvedené na jídelním lístku. V přihlášce je možné objednat i dietní stravu.

Výdej stravy

U vstupu do jídelny jsou dvě čtecí zařízení. Účastník projede svou magnetickou kartu čtecím zařízením, které mu vydá stravenku na objednané jídlo.

Snídaně: denně od 7:15 do 8:00 hod.
Oběd: denně od 11:45 až 12:45 hod.
Večeře: pondělí od 18:15 do 19:15 hod., úterý - středa od 17:15 do 18:15 hod.


Doplňkové služby

Institut nabízí ve vzdělávacím středisku širokou škálu nabídkových služeb, kterých může za úplatu individuálně využívat každý účastník.

Bufet

Nabízí nealkoholické nápoje, teplé a studené občerstvení, cukrovinky aj. Prodejní doba: 7:30 - 22:00 hod.

Wifi

K dispozici zdarma v prostorách celého vzdělávacího střediska. Přístupové údaje jsou na recepci, kde je rovněž možné si zapůjčit netbook.

Fitness centrum

Nabízí: silovou zónu, cardio zónu, běhací pás, spinningové kolo, total gym, posilovací věž pro 4 osoby, boxovací pytel, multifunkční konstrukci a mnoho dalšího. 

Zapůjčení televizoru na pokoj

Všechny pokoje jsou vybaveny TV signálem satelitního příjmu, TV je možné si vypůjčit v recepci.

Prodej odborné literatury

Studijní odbornou literaturu vydávanou Institutem lze zakoupit v přízemí výukové budovy v administrativní části - kancelář č. 114.

Kopírování

Ve vstupní hale je umístěn samoobslužný kopírovací stroj (černobílý tisk = 2 Kč/stránka)

Multifunkční sportovní hřiště

 

Odjezd

V den odjezdu je účastník povinen uvolnit pokoj do 8,15 hodin (případně dle aktuálních pokynů recepce). K uschování zavazadel v den odjezdu slouží uzamykatelná šatna poblíž recepce.

Magnetickou kartu odevzdá účastník na recepci.

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (16.7 + 36.0) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru