Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Spolupracujeme » Mezinárodní spolupráce » Bilaterální spolupráce

Bilaterální spolupráce

Na bilaterální bázi Institut spolupracuje s celou řadou institucí zaměřených na problematiku vzdělávání ve veřejné správě. Spolupráce spočívá zejména v realizaci studijních návštěv a přenosu dobré praxe.

Studijní cesty

Studijní cesty mívají krátkodobý charakter, kdy účastníkům bývá představen systém veřejné správy v České republice a role Institutu ve vzdělávání ve veřejné správě. V posledních letech navštívili Institut zástupci veřejné správy např. z Filipín, Běloruska, Vietnamu, Gruzie.

V přínosnou spolupráci vyústila návštěva prof. Godfrey Pirotty ředitele maltského Institutu veřejné správy a managementu a ambasadora Malty pro Českou republiku v Institutu. Na základě dalších jednání zprostředkoval Institut dvě přednášky pro studenty maltského Institutu na téma vývoj veřejné správy v České republice po roce 1989 a Zákon o státní službě. 

Evropský reciproční vzdělávací program

Institut aktivně působí v oblasti tzv. Evropského recipročního vzdělávacího programu. Obsahem je organizace  tří- až čtyřdenních seminářů zaměřených buď obecně na představení veřejné správy v pořadatelské zemi, nebo na vybranou problematiku.

Pravidelnou součástí jsou návštěvy významných institucí. Semináře jsou nabízeny na otevřené bázi, kdy jsou přístupné zájemcům ze zapojených zemí. Druhou možností jsou bilaterální semináře, na kterých například v uplynulých letech Institut spolupracoval s německou Bundesakademie für Öffentliche Verwaltung. Specialitou těchto seminářů je zprostředkování návštěvy účastníka v organizaci stejného nebo podobného zaměření jako jeho domovské, což s sebou přináší možnost výměny zkušeností a případné navázání spolupráce. 

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (20.2 + 37.0) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Dlážděná 6, 110 00 – Praha 1 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 974 863 546
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru