+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » ZOZ a zkoušky » Průběh ověření ZOZ zkouškou » Zkušební komise

Zkušební komise

Pro zajištění ověření zvláštní odborné způsobilosti zkouškou je sestaven seznam odborníků na obecnou a zvláštní část zkoušky, ze kterého jsou rozhodnutím ředitele Institutu zřizovány tříčlenné zkušební komise. Tento seznam je sestaven z fyzických osob, o jejichž zařazení pro obecnou část zkoušky rozhodlo Ministerstvo vnitra a pro zvláštní části jednotlivá ministerstva nebo jiné ústřední správní úřady. Seznam odborníků na obecnou a zvláštní část zkoušky je zveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup.

Zkušební komise zodpovídá za zákonný průběh ústní i písemné zkoušky. Činnost zkušební komise řídí její předseda. Zkušební komise rozhoduje většinou hlasů svých členů.

Výkon úředníka u ústní zkoušky musí být hodnocen objektivně a ve všech aspektech podle kritérií předepsaných příslušným ministerstvem nebo ústředním správním úřadem. Zkušební komise je při zkoušce vázána stanovenými soubory zkušebních otázek. Doplňující otázky ze strany členů zkušební komise musí být pokládány pouze k problematice vylosovaných otázek.

O průběhu a výsledku zkoušky zpracovává zkušební komise protokol a zápis o průběhu zkoušky.

Zkušební komise může vyloučit ze zkoušky uchazeče, který v průběhu zkoušky použije nedovolené pomůcky nebo průběh zkoušky jinak vážně narušuje.

Neúspěšným úředníkům předseda zkušební komise odůvodní hodnocení „nevyhověl“ a ve spolupráci se zaměstnancem Institutu je informuje o následném postupu. 

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (48.6 + 44.8) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru