+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Návštěva slovenské delegace ve Vzdělávacím středisku Benešov

Návštěva slovenské delegace ve Vzdělávacím středisku Benešov

Ve dnech 3. - 4. října 2023 se v prostorách Vzdělávacího střediska Benešov Institutu pro veřejnou správu Praha uskutečnilo jednání zástupců Ministerstva vnitra České Republiky s představiteli Ministerstva vnitra Slovenské republiky.

Delegaci složenou ze zástupců Ministerstva vnitra Slovenské republiky a Inštitútu pre verejnú správu   přivítali čelní představitelé českého Ministerstva vnitra, mezi kterými nechyběl vrchní ředitel sekce veřejné správy Jiří Koubek, nejvyšší státní tajemník Jindřich Fryč či ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy David Sláma.

V rámci dvoudenního setkání byl diskutován zejména systém vzdělávání úředníků státní služby,  rámcová pravidla vzdělávání státních zaměstnanců i perspektivy v návaznosti na návrh novely zákona o státní službě.

Prezentováno bylo rovněž vzdělávání úředníků v územních samosprávných celcích a problematika zvláštní odborné způsobilosti. Cenné byly také praktické postřehy se vzděláváním úředníků, které doplnil předseda Sdružení tajemníků městských a obecních úřadu ČR a tajemník Úřadu městské části Praha 6 Jan Holický. Na něj navázal s tématikou vzdělávání volených představitelů obcí
a vzdělávání v oblasti digitálních a analytických kompetencí David Sláma. Zároveň představil i nedávné projekty Ministerstva vnitra, kdy na některých z nich participoval Institut pro veřejnou správu Praha.

Nedílnou součástí setkání bylo i představení hlavních činností Institutu pro veřejnou správu Praha ze strany jeho ředitelky Anny Doležalové. Recipročně pak ředitelka slovenského Inštitútu pre verejnú správu představila činnost své organizace a během diskuze o vzdělávacím portfoliu obou institucí se objevila společná témata, která otevírají další prostor k navázaní spolupráce například v oblasti manžerských vzdělávacích programů nebo možnosti lektorských stáží.

Dvoudenní setkání bylo pro obě strany přínosné a inspirativní a představuje významný krok ve vzájemné spolupráci úrovni institutů i na ministerské úrovni.     


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (41.8 + 2.4) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru